Fejlesztés
Elindul a Budai Irgalmasrendi Kórház átfogó projektje
Két külön projekt keretében teljes egészében megújul, és egy teljesen új szárnnyal egészül ki a Budai Irgalmasrendi Kórház intézménye. A 210 éves hazai hagyományokra visszatekintő, keresztény szellemiségű intézmény nemcsak betegellátási elveivel, de építészeti megoldásaival is példát mutat majd.
2017.11.29 13:21ma.huKét ütemben, jelentős ráfordításokkal újul meg és bővül a Budai Irgalmasrendi Kórház (BIK). Elsőként, önálló projektben, az egyház saját finanszírozásával a műemléki épület meglévő, déli homlokzata és a Vidra utca között épül fel egy új, betegápoló épületszárny. Az új részleget a meglévő műemléki főépülettel hídszerű folyosó köti majd össze az 1. emeleten. Az ennek megvalósítására kiírt eljárást a Grabarics Kft. nyerte.

A Vidra utcai fronton felépülő részleg illeszkedik a már meglévő, műemlék jellegű régi homlokzathoz, miközben nem másolja azt. Az új, hangsúlyozottan modern szárny bizonyos mértékig tükrözi majd a mellette álló régi épület arányait és színeit, miközben egyetlen elemük sem lesz azonos. A tervezést és engedélyeztetést nemcsak a műemlékvédelmi előírások nehezítették, de a dunai panoráma, valamint a régészeti lelőhely funkció is.

A vállalkozási szerződést ez év október 9-én írta alá a két fél; a Betegápoló Irgalmasrend Magyarországi Vezetője, P. Kozma Imre OH és a Grabarics Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Grabarics Gábor. A munkaterület átadása még októberben megtörtént, november elején pedig elkezdődött a talaj kitermelése, a közterületfoglalási engedély birtokában megépült a védőkerítés, illetve a régi kerítés is elbontásra került.

Jelenleg a területen a munkatérhatárolás kivitelezése zajlik, melyet az egyik legnevesebb mélyépítő cég, a Bauer Magyarország Speciális Mélyépítő Kft. végez. A mélyépítési munkák során számos nehézséggel és kihívással kell majd szembenézni, a kórház munkaterülettel érintkező szárnyán folyó munka zavartalan biztosításától kezdve a területen található, nagy szilárdságú kőzetek fúrási és bontási technológiájának meghatározásáig.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:36 Akár a természetes szempillák elvesztését is okozhatja a műszempilla-allergia
- 22:33 A Vatikánnnak arra kellett kérnie a gyászolókat, ne készítsenek szelfiket Ferenc pápa ravatalánál
- 20:46 Felfüggesztés fenyegeti a Modernát az Egyesült Királyságban
- 18:45 Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható
- 16:42 Hárman meghaltak az M1-es autópályán történt balesetben Herceghalomnál
- 14:41 Komárom díszpolgára lett Szijjártó Péter
- 12:38 Vegyi robbanás Iránban: nő a halálos áldozatok száma, több száz sérült
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06